Leczenie alkoholizmu

Sprawy związane z życiem szkolnym oraz naszą służbą zdrowia.

Re: Leczenie alkoholizmu

UNREAD_POSTprzez faraon » niedziela 18 maja 2014 18:15

Homeopatia? To nie ma w ogóle żadnego sensu.

Na początek polecam zapoznać się z informacjami na temat alkoholizmu w internecie - informacji jest bardzo dużo. I w Polsce naprawdę bardzo dobrze jest rozwinięta pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu. Ale nikt nikogo siłą na terapię nie wyśle, dlatego ważna jest pomoc osób bliskich. Warto sobie zdać sprawę, że problemy z alkoholem są bardzo złożone.

Kto zgłasza się na leczenie?

Na leczenie zgłaszają się zarówno młodzi jak i starsi i przychodzą dość chętnie. Ale najczęściej zgłaszają się nie po to, by wyzdrowieć i nie pić już do końca życia, lecz by doraźnie uniknąć przykrych konsekwencji np. rodzinnych, bo żona grozi rozwodem, ograniczono władzę rodzicielską, zabrano prawo jazdy lub są zagrożeni utratą pracy. Chcą się wykazać, że mają dobrą wolę i chcą się leczyć.

To tylko część problemu. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej polecam ten artykuł http://www.doz.pl/czytelnia/a195-Alkoho ... _spoleczny
faraon
Chełmianin
Chełmianin

UNREAD_POSTprzez Zbyszek89 » wtorek 29 lipca 2014 07:34

nigdy nie spotkałem się z pijanym lekarzem ani też o takim nie słyszałem... to chyba bardzo rzadkie przypadki
Zbyszek89
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący

UNREAD_POSTprzez dzissele » czwartek 31 lipca 2014 11:55

Tego się nie wyleczy. Jak ktoś jest alkoholikiem to będzie nim już zawsze, mówi się wtedy alkoholik nie pijący...
dzissele
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący

UNREAD_POSTprzez Izka89 » wtorek 02 grudnia 2014 09:33

No i oczywiście organizm jest w tedy wyniszczony i ma ogromne niedobory np witaminy D która według http://www.vitrumd3.pl/witamina-D-co-to-jest/21,czym-jest-witamina-d3,1 Jest nam szalenie potrzebna to poprawnego i zdrowego funkcjonowania całego organizmu człowieka.
Izka89
Chełmianin
Chełmianin

UNREAD_POSTprzez Gość » niedziela 27 maja 2018 11:59

W walce z uzależnieniami pomaga stosowanie tego olejku https://cbdcentral.pl/
To naturalny produkt, nie kosztuje dużo.
Gość
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany

UNREAD_POSTprzez kasimir » środa 19 września 2018 07:22

Myślę, że w przypadku alkoholizmu czy innych uzależnień warto udać się do specjalisty. Na przykład fachowe wsparcie w wyjściu z nałogu możemy uzyskać w Ośrodku Oaza z Chocenia. Mojemu bratu bardzo pomógł pobyt w tym miejscu - dzięki terapii zerwał z nałogowym piciem.
kasimir
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja i służba zdrowia