Szajka włamywaczy w Chełmie

Forum o nurtujących problemach mieszkańców. Chciałbyś coś zmienić? Jak jest? Jak ma być? Co proponujecie? Dyskusja o zmianach i pomysłach.

Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez Lidia65 » czwartek 12 czerwca 2014 05:41

Podobno w Chełmie grasuje szajka włamywaczy... Czy słyszeliście coś o tym? Mam mieszkanie na parterze, wkrótce chcę wyjechać na 2-tygodniowy urlop. Trochę się obawiam ;/
Lidia65
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez ArturBem » piątek 13 czerwca 2014 08:55

Też coś takiego słyszałem. Pisali o tym głównie w prasie lokalnej. Z tego co wiem to do włamań dochodzi na Zachodzie lub na Słoneczku. Warto pod dłuższą nieobecność poprosić kogoś o zapalanie świateł. Dużo dają rygle do okien. Koszt nie jest wysoki, a w znacznym stopniu utrudniają wejście. Jeżeli posiadasz w domu jakieś kosztowności to zastanów się nad montażem systemu antywłamaniowego. Np system Versa z Satel stosowany najczęściej w mieszkaniach to koszt 1100 zł (tak wynika z wyliczenia które można znaleźć tutaj: www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/111,zabezpieczamy-typowe-mieszkanie-w-bloku.ile-to-kosztuje). Jeżeli ktoś będzie chciał wejść do mieszkania np przez balkon - odpowiednie służby natychmiast zostaną o tym powiadomione.
ArturBem
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez andrewN » poniedziałek 14 lipca 2014 08:56

Najlepsza metoda "na włamywacza". Montujesz tani ciężki sejf do którego wrzucasz niepotrzebne śmieci. Rzeczy cenne, złoto, biżuterię, czy inne kosztowności montujesz w jakiejś "skrytce" pomiędzy brudnymi ubraniami. Złodzieje na 99% wyniosą sejf i telewizor, a brudniaka nawet nie ruszą.

Moi znajomi po 3 włamaniach na parterze na wakacje wynoszą drobne AGD i RTV do garażu :)
Avatar użytkownika
andrewN
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2014 08:46

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez romek » środa 29 października 2014 16:01

Ja nic o tym wcześniej nie słyszałem i może dobrze, bo przynajmniej się nie denerwowałem :) ale fakt- zawsze warto zainwestować w jakieś formy zabezpieczeń przed włamywaczami
Avatar użytkownika
romek
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 29 października 2014 15:57

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez viki » wtorek 20 stycznia 2015 13:46

Czy dalej krążą jakieś "plotki"?
viki
Zaawansowany Chełmianin
Zaawansowany Chełmianin
 
Posty: 60
Dołączył(a): czwartek 11 września 2014 11:52

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez przemek20 » środa 28 stycznia 2015 12:54

ostatnio coś tam też słyszałem o tym
przemek20
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 12 stycznia 2015 15:19
Lokalizacja: szczecin

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez jakubgrabowski » środa 03 czerwca 2015 11:14

Pomyśl o założeniu alarmu i monitoringu w około domu. Na pewno dobrym sposobem odstraszającym włamywaczy, będzie kupienie psa.
jakubgrabowski
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 03 czerwca 2015 11:01

Re: Szajka włamywaczy w Chełmie

UNREAD_POSTprzez Paulus88 » niedziela 02 sierpnia 2015 10:46

Fakt, dobrze jest pomyśleć o jakichś zabezpieczeniach przed włamaniem. W dzisiejszych czasach ludzie boją się wyjeżdzac na urlop, co się dzieje na tym świecie.
Paulus88
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 26 lipca 2015 12:47


Powrót do Miasto i Gmina CHEŁM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron