Niskie emerytury jak się ratować

Forum o nurtujących problemach mieszkańców. Chciałbyś coś zmienić? Jak jest? Jak ma być? Co proponujecie? Dyskusja o zmianach i pomysłach.

Niskie emerytury jak się ratować

UNREAD_POSTprzez irmina2309 » wtorek 22 maja 2018 20:18

Dobry wieczór, z zawodu jestem nauczycielką co prawda jeszcze dość młodą :) jednak już teraz niepokoi mnie fakt mojej przyszłej emerytury dlatego, że wszystko wskazuje na to, że będzie bardzo niska.Tak się składa, że jestem osobą samotną więc na pomoc najbliższych nie mam co liczyć w obecnej sytuacji postanowiłam zabezpieczyć swoją przyszłość.Na ostatnim zebraniu pedagogicznym słyszałam jak moje koleżanki rozmawiały między sobą, że aby zabezpieczyć się na przyszłość warto połączyć gromadzenie swojego kapitału z oszczędzaniem i wzajemnie polecały sobie produkty oszczędnościowe z Open Life.Znalazłam w internecie stronę własnie z takimi ofertami https://www.openlife.pl/produkty/
Jednak w przyszłym tygodniu mam zamiar dopytać je się o szczegóły.Chciałabym się zorientować jak wygląda to w praktyce i czy będzie mnie stać na wybór takiego produktu oszczędnościowego dla siebie.Uważam,że lepiej działać niż potem narzekać.Pozdrawiam.
irmina2309
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 22 maja 2018 19:52

Re: Niskie emerytury jak się ratować

UNREAD_POSTprzez Brajan » niedziela 03 czerwca 2018 05:37

Ja wdrażam w życie plan hipoteki wstecznej. Masz nieruchomość to masz emeryturę :) Możesz wynajmować lub sprzedać.
Brajan
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 03 czerwca 2018 05:33

Re: Niskie emerytury jak się ratować

UNREAD_POSTprzez kichanka » poniedziałek 11 lutego 2019 12:25

Na pewno trzeba zacząć samodzielnie oszczędzać i to zdecydowanie wcześniej niż osiągnie się wiek emerytalny
kichanka
Zaawansowany Chełmianin
Zaawansowany Chełmianin
 
Posty: 98
Dołączył(a): piątek 16 sierpnia 2013 18:04


Powrót do Miasto i Gmina CHEŁM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron