Jak to było z wyborami Prezydenta Chałma w 2006 r.???

Sprawy związane z władzami Naszego Miasta. Relacje z sesji Rady Miejskiej i innych wydarzeń związanych z polityką miasta i gminy.

Jak to było z wyborami Prezydenta Chałma w 2006 r.???

UNREAD_POSTprzez Janek » piątek 02 lipca 2010 19:53

Mógłby ktoś zorientowany skomentować poniższą informację:

Sześciu mężczyzn zamieszanych w korupcję przy wyborach na prezydenta Chełma w 2006 r. zatrzymali funkcjonariusze CBA. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Jak powiedział rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, funkcjonariusze ustalili, że podczas wyborów samorządowych w Chełmie, w listopadzie 2006 r., dochodziło do licznych przypadków wyborczej korupcji.

- Wszystko wskazuje na to, że osoby zatrzymane przez agentów Biura wyszukiwały chętnych do głosowania za pieniądze. Następnie przyprowadzały ich do lokali wyborczych i nakłaniały do głosowania na wskazanego kandydata. Za taką "przysługę" wyborcy dostawali alkohol lub kilkadziesiąt złotych w gotówce - powiedział.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Ma ono na celu m.in. ustalenie, ile było takich przypadków korupcji i czy cały proceder miał decydujący wpływ na wynik wyborczy.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w czwartek pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat, którym postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym. Naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej Andrzej Jeżyński powiedział, że do CBA zgłosił się szósty podejrzewany o korupcję wyborczą mężczyzna i prawdopodobnie w piątek przedstawione zostaną mu zarzuty.

cały materiał: http://24l.eu/7l
Janek
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Powrót do Polityka i władza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość