Strona 1 z 1

Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: sobota 07 listopada 2015 20:45
przez longplay
Witajcie. Mieszkam w dosyć niespokojnej okolicy i chcę kupić (lub zaadoptować) psa typowo obronnego. Będzie mieszkał w kojcu. Zależy mi raczej na jakiejś dużej rasie, dużym psie to znaczy - nie musi byc koniecznie rasowy. Zastanawiam się nad psami w typie tego http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska/psy-oddam-psa-owczarek-kaukaski/0/ bo mój sąsiad miał podobnego psa i był bardzo czujny. Nie wiem jakie psy (?) dobrze znoszą pobyt w kojcu? Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, bo miałem do tej pory psa który mieszkał z nami w domu, no ale okoliczności zmuszają mnie do tego, by mieć także psa typowo obronnego, nie jestem do końca przekonany jednak czy to dobry pomysł (z punktu widzenia psa). Czy sa jakieś rasy predestynowane do takiego trybu życia?

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: poniedziałek 30 listopada 2015 13:22
przez dazawisluk
Nie jestem specjalistą, ale moim zdaniem żaden pies nie znosi dobrze kojca, bo psy to zwierzęta stadne, potrzebują przewodnika i kontaktu z nim. Pies obronny to pies broniący jakiegoś terytorium, więc dobrze byłoby mu to terytorium zapewnić. Żaden zwierzak, nawet wyglądający nie wiadomo jak groźnie nie będzie szczęśliwy zamknięty i odizolowany.

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: czwartek 10 marca 2016 14:57
przez pureao1485
pies to zwierze stadne i będzie się męczyć w kojcu i też nie zaufa Tobie jeśli nie będziesz dla niego przewodnikiem. Jeśli zamieszka z Tobą + odpowiednia tresura to nie dość, że będzie obronny to jeszcze kochany i posłuszny. Przy takich założeniach można wybierać spośród wielu ras. Owczarek Niemiecki jest bardzo podatny na tresurę, a potrafi też być przerażający jak wywali kły :)

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: piątek 25 marca 2016 12:39
przez miecio-
Na takie głupie pytanie jest tylko jedna odpowiedź.
Zamknij siebie w kojcu a zwierzętom daj wolność.

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: piątek 08 kwietnia 2016 09:15
przez carla
Pies to zwierzę a nie ochroniarz domowy. Wyposaż dom w alarm, kamery... zatrudnij agencję ochrony a nie adoptuj psa, którego przywiążesz łańcuchem bandhead=+

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: wtorek 16 sierpnia 2016 13:46
przez estetichouse
Nie wyobrażam sobie żeby w tych czasach ktokolwiek jeszcze przywiązywał psa łańcuchem... to widok jakiś abstrakcyjny. Pies to przyjaciel człowieka i jeden z członków rodziny - nie jest ani alarmem ani ochroną.
http://estetichouse.pl/

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: czwartek 02 marca 2017 11:28
przez martynaly1991
Jedną z bardziej odpowiednich ras jest Owczarek Niemiecki . Dużo zależy od wychowania psa , każdego można ułożyć pod obronę . My trzymaliśmy psa w kojcu , ale był puszczany na ogród ciągle , to najlepsza opcja .

Re: Pies obronny

UNREAD_POSTNapisane: wtorek 19 grudnia 2017 18:29
przez izabela30
po co ci pies obronny jeśli będziesz go trzymał w kojcu? Co innego jakby był tam po prostu tylko zamykany gdy zajdzie potrzeba. Takie psy potrzebują solidnego wybiegania się