Raport o stanie Oświaty CHEŁMA - pierwsze problemy.

Sprawy związane z życiem szkolnym oraz naszą służbą zdrowia.

Raport o stanie Oświaty CHEŁMA - pierwsze problemy.

UNREAD_POSTprzez Helena » poniedziałek 23 stycznia 2012 14:50

Szanowna P.PREZYDENT FISZ KŁAMIE.W styczniu 2012 postanowiono zreorganizować sieć chełmskiego szkolnictwa.Pierwszym krokiem było opracowanie tzw.Raportu o stanie oświaty.Dokument ów zawiera tendencyjne,niekompletne , nie poparte żadnymi badaniami placówek oświatowych i opracowane na potrzeby chełmskiego ratusza informacje.Konkluzja: wygasić / = powolna likwidacja/ SP nr 10 i ZSO nr 3 w Chełmie. Jeśli chodzi o ZSO nr 3 Pani Prezydent chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Do budynku "Trójki" chce wprowadzić walące się zrujnowane przedszkole nr 9 , a dzieci i młodzież wysyła do ZSO nr 7.Opinii publicznej miesza się w głowach argumentując takie działania faktem niskiego naboru do Trójki oraz tym , że jest to najgorsza szkoła w mieście. Nabór do tej szkoły jest doskonały ,a z polecenia ratusza w ubiegłym roku trzeba było odsyłać młodzież do innych szkół .Teraz odkręca się kota ogonem.Wyniki egzaminów są dobre. W roku ubiegłym Trójka , jako jedyna szkoła w Chełmie , zanotowała wzrost średniej z egzaminów zewnętrznych."Trójką"/nakłady miasta ok.450 tysięcy/ chce się ratować szkołę , do której miasto dopłaca najwięcej ,tj.ZSO7 / 2 miliony rocznie/.
Ludzie wyszli na ulicę. Czy dobry Prezydent dopuściłby do takiej sytuacji?
Z rodzicami i pracownikami obu szkół , a szczególnie z najbardziej zainteresowanymi - UCZNIAMI - konsultacji i rozmów na ten temat nie przeprowadzono.O wszystkim osoby najbardziej zainteresowane dowiedziały się najpierw z anteny radiowej / 13.01 piątek - pewnie p.Fisz miała wielką uciechę z wyboru terminu/, a następnie z gazet lokalnych /16.01/.P.Fisz wymaga szacunku w stosunku do swojej osoby.A gdzie poszanowanie innych?
Helena
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Raport o stanie Oświaty CHEŁMA - pierwsze problemy.

UNREAD_POSTprzez mama » czwartek 26 stycznia 2012 17:37

P. Prezydent nie dotrzymała słowa. W kampanii wyborczej obiecywała, że nie bedzie zadnych zmian w oświacie w mieści. Nauczyciele z ZSO nr 3 włączyli się w kampanię wyborczą i dostali piekne podziękowanie. Dziękujemy P. Prezydent, kolejnym razem już prezydentem miasta Pani nie będzie. Rodzice i nauczyciele bedą walczyć do końca swojego lub Pani. Zobaczymy kto wygra i co wtedy? Dzisiaj trójka i dziesiątka, jutro inne szkoły. Brawo. głupim narodem łatwo rządzić, ale to już nie Pani obiecujemy.
mama
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Raport o stanie Oświaty CHEŁMA - pierwsze problemy.

UNREAD_POSTprzez matka » piątek 27 stycznia 2012 22:35

Tak. Pani Fisz kłamie nie tylko w sprawie trójki, ale i 10. przyszła na spotkanie z rodzicami i ciagu 3 godzin trzy razy zmieniała główny powód likwidacji szkoły. Czy nie może sie zdecydować, czy raczej ma problem ze znalezieniem właściwych argumentów. Na rzeczowe pytania rodziców ani Pani Prezydent, ani jej prawa i lewa ręka nie potrafiły odpowiedzieć.Najbardziej smutne jest to, wszystko w imię dobra dziecka, ale którego ? Może bym sie i wzruszyła, gdyby nie fakt, ze to dla "dobra mojego dziecka" chce zamknąć najbliżej połżoną szkołę, bo w końcu nie ona będzie nosić 8-kilogramowy plecak dwa razy dziennie, w końcu nie ona będzie się uczyć w molochach z numerem 35 na liście. Będzie rozwijać szkolnictwo zawodowe! Jasne, ale niż ze szkół podstawowych i gimnazjów , siłą rzeczy przeniesie się do szkół ponadgimnazjalnych, w tym zawodowych, a za dwa lata przepełnione przedszkola przekażą dzieci podstawówkom.Ale czy to naszych kochanych włodarzy obchodzi? A wszystko w imię dobra dziecka!!!Jedyne wytłumaczenie to takie, ze Pani Fisz już się znudziło rządzenie i marzy o tym, żebyśmy jej dali spokój, pragnie tylko pozostawić po sobie" dobre wrażenie". Na mnie może liczyć,pomogę jej zrzucić z siebie to jarzmo.Za taki brak szacunku do wyborców i za zawiedzione zaufanie, którym obdarzyło ją 70 % Chełmian.
matka
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Raport o stanie Oświaty CHEŁMA - pierwsze problemy.

UNREAD_POSTprzez zniesmaczona matka » piątek 27 stycznia 2012 22:48

Dzisiaj w szkole nr 10 odbyło się spotkanie z radnymi koalicji. Przybyli rodzice, nauczyciele,dziennikarze i ........ więcej nikt. To brak odwagi ?, wiedzy o problemie ?,podobno niektórzy radni nawet nie wiedzą, gdzie ta szkoła, ale już wiedzą, że trzeba ją zamknąć.Ja bym to nazwała arogancja władzy, a wy? Płakać się chce, kto nas reprezentuje!!! :cry:
zniesmaczona matka
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 


Powrót do Edukacja i służba zdrowia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron