bezmyślność rządzących !!!!

Forum o nurtujących problemach mieszkańców. Chciałbyś coś zmienić? Jak jest? Jak ma być? Co proponujecie? Dyskusja o zmianach i pomysłach.

bezmyślność rządzących !!!!

UNREAD_POSTprzez SZERYF » wtorek 06 lipca 2010 09:49

Witam !!!
chciałbym poruszyć temat remontu drogi krajowej- (przejazdowej) przez Chełm.
Z tego co się orientuję to Pani prezydent miała okazję skorzystać z dotacji unijnych , które zostały uruchomione dla miast w drodze wyjątku przez unię na remont dróg krajowych w obrębie miasta tzn. w przypadku Chełma od ul.Podgórze -Rejowiecka-Rampa Brzeska-Wschodnia .Warunkiem skorzystania z tej dotacji było partycypowanie w kosztach w tym konkretnym przypadku kwota 8 mln zł- czytałem to w super tygodniu gdzie wypowiadała się V-ce minister infrastruktury Patrycja Wolińska - Bartkiewicz .Zastanawiam się czy nie ma narzędzi do tego aby Panią prezydent pociągnąć do odpowiedzialności za nieprzemyślaną decyzję , która jest dowodem niegospodarności jej urzędu.Mianowicie Udział w kosztach tego remontu wiązał się z potrzebą wypuszczenia obligacji na kwotę 8 mln. zł ale około 50 mln. zł wyniosłaby pomoc z unii - więc można powiedzieć że bardzo korzystne proporcje .Biorąc pod uwagę wielkość inwestycji oraz znaczenie inwestycji dla miasta , oburzającym jest fakt nie wykorzystania takiej okazji , która już się nie powtórzy.Pani prezydent postanowiła lepić dziury , remontować rondo ( przez co całkowicie doprowadziła do zdewastowania np. ul.Rampa brzeska oraz niedawno remontowanego odcinka drogi łączącego rampę brzeską z przejazdem kowelskim).Remont ronda z tego co się orientuję to około 700-800 tys. zł więc prawie 1/10 wymaganej kwoty do wspomnianego udziału - więc zaoszczędziła :) wyremontowane 1 rondo , zniszczona totalnie ul.Rampa Brzeska wraz z częścią chodników,a tak mielibyśmy cały przejazd przez Chełm wraz z chodnikami , 2 rondami !!! Poprostu krew mnie zalewa jak pomyślę że sprzeniewierzyła taką okazję !!! Uważam , że decydenci w tej sprawie są nieodpowiedzialni , zajmowanie się tematami zastępczymi typu aqua park , stok narciarski, droga rowerowa i inne tego typu pierdoły ( owszem ważne ale jak będziemy mieć podstawę czyli drogi z prawdziwego zdarzenia) świadczą o niedojrzałości emocjonalnej rządzących ale co tam oni mają dojazdy do swoich domów, oświetlone uliczki.Jednym słowem o siebie zadbali a teraz jeszcze pobawiliby się więc myślą nad "placem zabaw" Życzę tym rządzącym aby mieszkali np. przy rejowieckiej przy samej ulicy i wsłuchiwali się w te piękne dźwięki przejeżdżających samochodów ciężarowych po dziurawej nawierzchni.
Napiszcie czy ktoś zna sprawę bliżej lub może się ktoś orientuje czy można pociągnąć do odpowiedzialności taką bandę ułomnie myślących "PRYWACIARZY"
SZERYF
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 06 lipca 2010 09:10

Re: bezmyślność rządzących !!!!

UNREAD_POSTprzez irek » wtorek 31 sierpnia 2010 13:31

pani prezydent moze zostawi samochod sluzbowy i przespaceruje sie uloca ogrodowa od swiatel przy alejach dzisiaj odpowiednia pogoda przecierz mamy aqa park a jak zwiedzimy czesc chelma jest o wiel wiecej na naszych ulicach sa tez kompiele blotne bicze wodne jak jedzie samochod nie wiadomo gdzie uciekac bo ichodniki cale w wodzie lwowska to ma szczescie jedna kostka na chodniku za nie cay rok nastepna to sie nazywa dobre gospodarowanie
irek
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: bezmyślność rządzących !!!!

UNREAD_POSTprzez chelmskakobita » poniedziałek 29 grudnia 2014 17:50

Dziurawa nawierzchnia na Rejowieckiej była, jest i będzie. Miała być Galeria Chełmska i remont - póki co ten temat jakoś ucichł. Rondo zostało zmienione, ale towarzyszące remontowi korki odbierały chęć do życia. Miasto mogłoby również zainwestować na przykład w oświetlenie uliczne led choćby po to, by parkingi były dobrze oświetlone lub by człowiek nie bał się wyjść po zmroku na ulicę.
chelmskakobita
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 02 grudnia 2014 11:01


Powrót do Miasto i Gmina CHEŁM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron