Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

Forum o nurtujących problemach mieszkańców. Chciałbyś coś zmienić? Jak jest? Jak ma być? Co proponujecie? Dyskusja o zmianach i pomysłach.

Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

UNREAD_POSTprzez poprostuilona » niedziela 30 czerwca 2013 12:51

Zaproszenie do udziału w Programie Charytatywno – Ekologicznym
„ Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…” Fundacji Bez Tajemnic.


Na początku 2012r. wolontariusze największego, ogólnopolskiego, spontanicznego Programu Charytatywno-Ekologicznego „Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, aby móc efektywniej pomagać potrzebującym, podjęli decyzję o utworzeniu fundacji.
14.02.2012r. Fundacja Bez Tajemnic została wpisana do KRS, a program stał się jednym z jej działań statutowych. Polega on na zbiórce plastikowych zakrętek, które przekazywane są firmom recyklingowym. Za każdy kilogram otrzymanego surowca firmy recyklingowe wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na konto Fundacji Bez Tajemnic.
100% pozyskanych w ten sposób środków Fundacja przeznacza na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci będących jej podopiecznymi.

W imieniu Potrzebujących zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie w nasz program poprzez zbiórkę zakrętek. Jeżeli są Państwo zainteresowani inną formą udziału, to poszukujemy również sponsorów, patronów, partnerów, którzy aktywnie pomogą nam w rozwijaniu tej ważnej inicjatywy.

Dwa lata temu poszerzyliśmy nasze działania o zbieranie pojemników po zużytych tuszach i tonerach.
Więcej informacji o zbiórce pojemników znajdą Państwo na stronie www.tuszeitonery.info lub uzyskają kontaktując się z nami.

Naszą stronę internetową odwiedza kilkanaście tysięcy osób miesięcznie. Mamy koordynatorów na terenie całej Polski. Nasi wolontariusze pracują nieodpłatnie w ramach swojego wolnego czasu, okazując dobre serce i chęć niesienia pomocy. Stale rozwijamy nasz program i wzbogacamy go o nowe inicjatywy.

Możemy poszczycić się honorowymi patronatami:
- Pana Marka Michalaka, Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu;
- Pana Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego;
- Pana Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa;
- Departamentu Spraw Społecznych miasta Wrocławia;
- Pana Aleksandra Palczewskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty;
- Pana Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego.

Głównym celem Programu jest bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego.

Trzymając się głównej idei, „Pomagamy nie tylko przyrodzie…” i działając nieprzerwanie od 2008 roku pomogliśmy już: Wojciechowi Urbanikowi; Grzegorzowi Magierze; Wojciechowi Idziakowi; Zuzannie Dukarskiej; Rafałowi Owczarek; Paulinie Wójcik; Mateuszowi Drozdowskiemu; Marcie Janiszewskiej; Jessice Krasowskiej; Jackowi Drajerowi; Janowi Lenikowi.

Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie dzieciaków.

Od początku roku odzyskaliśmy już blisko 100 000 kg plastikowego surowca wtórnego. Oficjalna strona Programu „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” znajduje się pod adresem www.zakretki.info, gdzie w zakładce „Dokumenty” znajdą Państwo formularz zgłoszenia, plakat oraz inne niezbędne do pobrania pliki.

Fundacja stale przyjmuje nowych podopiecznych i posiada aktualną zgodę na prowadzenie zbiórki publicznej, wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
poprostuilona
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 30 czerwca 2013 12:45

Re: Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

UNREAD_POSTprzez kokkok » sobota 07 grudnia 2013 12:14

Zbieram od 2 lat i powiem ze duzo ich nie mam. Dzieciaki w ciagu roku zanosza do bioblioteki ok 2 duzych siatek reklamowych...ale tak wiele dzieci robi wiec jest oich calkiem sporo.
kokkok
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 07 grudnia 2013 11:04

Re: Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

UNREAD_POSTprzez romek » środa 29 października 2014 16:02

Ja też zbieram. To żadne poświęcenie, a jednak można komuś pomóc. Fajnie, że ktoś wpadł na taki pomysł!
Avatar użytkownika
romek
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 29 października 2014 15:57

Re: Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

UNREAD_POSTprzez kaska2909 » wtorek 23 czerwca 2015 19:43

Ja również zbieram. Wspieram tez fundacje dla niepełno prawnych. A tu widziałam bardzo fajny program fundacji http://www.fundacjaavalon.pl/programy_fundacji.html Jestem zwolenniczką takich przedsięwzięć.
kaska2909
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 17 czerwca 2015 21:28

Re: Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

UNREAD_POSTprzez Paulus88 » niedziela 02 sierpnia 2015 10:45

Zbieranie zakrętek jest bardzo dobrą inicjatywą. Musimy pomagać niepełnosprawnym, aby nie czuli się wykluczeni.
Paulus88
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 26 lipca 2015 12:47

Re: Zbieraj ZAKRĘTKI - Pomagaj dzieciom i przyrodzie!

UNREAD_POSTprzez gubinko » poniedziałek 13 maja 2019 06:59

Bardzo dobrą "robotę" , jeśli chodzi o pomoc, robi Fundacja Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ . Ja jestem aniołem dzieci od dawna, jak tylko mogę, to ich wspieram. Walczą o pieniądze na pomoc dla wielu podopiecznych, starają się o dotacje.. Robią wszystko, co w ich mocy, by zapobiec nieszczęściu dzieci, albo żeby je zakończyć.
gubinko
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 19 października 2018 17:13


Powrót do Miasto i Gmina CHEŁM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron