książki dr Wawryniuka

Forum o nurtujących problemach mieszkańców. Chciałbyś coś zmienić? Jak jest? Jak ma być? Co proponujecie? Dyskusja o zmianach i pomysłach.

książki dr Wawryniuka

UNREAD_POSTprzez kolo20 » wtorek 17 lipca 2012 12:45

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o książkach dr Wawryniuka z zielonej serii jak np. Żmudź? I czy władza powinna pomóc w wydawaniu kolejnych tomów? Bo wiele się ma ukazać jak Rejowiec, Kamień, gmina Chełm, a niektóre odmawiają jak Dorohusk. Dzięki za odpowiedź
kolo20
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: książki dr Wawryniuka

UNREAD_POSTprzez Piotr » niedziela 09 września 2012 21:05

Są OK. Mam wszystkie pozycje i z niecierpliwością czekam na następne. A co do władzy i ewentualne finansowanie - niech przykładem będą gminy: Włodawa, Hanna, Wola Uhruska, Stary Brus, czy powiat włodawski (II wydanie monografii). Monografia gminy Dorohusk miała już dwa wydania. Gmina Chełm będzie na 100 % - wiem to od autora. O innych nie słyszałem.
Piotr
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: książki dr Wawryniuka

UNREAD_POSTprzez Tomek » niedziela 09 września 2012 21:17

W oparciu o jedną z monografii Pana Wawryniuka napisałem pracę magisterską. Nie ma pełniejszej pozycji źródłowej. Bardzo cenię tego autora. Wiem, że kilku moich kolegów też korzystało z jego książek.
Tomek
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: książki dr Wawryniuka

UNREAD_POSTprzez Mriusz » niedziela 30 czerwca 2013 18:42

"Nowy Tydzień Chełmski" podał informację, że jedną z wydanych przez Pana Wawryniuka książek interesuje się Biblioteka Stanów Zjednoczonych. "Tygodnik" wie o czym pisze!!!
To jest pośrednia odpowiedź na pytanie postawione przez "Kolo". Pytanie tylko po co?!!!
Mriusz
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: książki dr Wawryniuka

UNREAD_POSTprzez Paweł » sobota 28 września 2013 16:32

Z tego, co wiem, Wydział Słowiański Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych, po kilkumiesięcznej procedurze zdecydował o włączeniu do zbiorów Biblioteki "Monografię powiatu włodawskiego".
Czy znacie kogoś, kto z autorów zajmujących się między innymi regionalizmem, może poszczycić się takim sukcesem?
Paweł
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 


Powrót do Miasto i Gmina CHEŁM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron