Depresja

Tutaj można rozmawiać na wszystkie inne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych.

Re: Depresja

UNREAD_POSTprzez chelmek » poniedziałek 24 marca 2014 13:29

Taka psychoterapia pomoże, ale rozstać się z pieniędzmi.
chelmek
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 44
Dołączył(a): poniedziałek 01 lipca 2013 10:48

Re: Depresja

UNREAD_POSTprzez malinka » środa 07 maja 2014 21:00

Niestety, pomoc specjalistów sporo kosztuje. Ale w niektórych przypadkach jest wręcz niezbędna, a uważam, że co jak co ale na zdrowiu nie wolno oszczędzać. Dlatego jeśli widzicie taką potrzeba to koniecznie skierujcie ją do poradni psychologicznej.
malinka
Prawdziwy Chełmianin
Prawdziwy Chełmianin
 
Posty: 110
Dołączył(a): sobota 03 maja 2014 18:18

Re: Depresja

UNREAD_POSTprzez Kaskada » środa 28 maja 2014 10:06

Myślę, że w takiej sytuacji najważniejsze będzie dla niej wsparcie najbliższych, ale psycholog też na pewno pomoże ;-)
Kaskada
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 42
Dołączył(a): środa 05 marca 2014 11:31

Re: Depresja

UNREAD_POSTprzez kubik » poniedziałek 29 grudnia 2014 13:45

Depresja to choroba i samemu raczej ciężko jest ją pokonać. Moim zdaniem lepiej wydać kilkaset złotych na terapię u specjalisty niż się męczyć. A wiem coś na ten temat, bo sama cierpiałam na depresję. Mieszkałam wtedy w Warszawie, więc i dostęp do lekarzy miałam większy. Leczyłam się w Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk. W Chełmie niestety mało jest dobrych psychologów. Na pewno nie radzę zgłaszać się do naszego szpitala, bo tam to nie wiadomo po której stronie są chorzy, a po której lekarze. Czy może raczej pielęgniarki. Też miałam z nimi nieprzyjemność. Zamiast wykazać się jakimś zrozumieniem to tylko dodatkowo podsycają dolegliwości wyśmiewając się z pacjentów.
kubik
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek 28 października 2014 06:37

Re: Depresja

UNREAD_POSTprzez asap » poniedziałek 06 kwietnia 2015 10:01

Czasami tylko specjaliści pomogą ale możesz probować sama, przede wszystkim musisz dowiedzieć się dużo o samej depresji, poczytać i zrozumieć źródło problemu. Polecam artykuły na destrudo, na przykład http://destrudo.pl/wygrac-depresja-1/. Pamiętaj, że z tego da się wyjść pod warunkiem, że będziesz pracować nad swoim samopoczuciem i nastrojem a nie będziesz pogłębiać przygnębienia poczuciem bezsilności.
asap
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2015 16:39

Re: Depresja

UNREAD_POSTprzez patryk00 » wtorek 27 października 2020 20:49

Moim zdaniem pomoc specjalistów jest bardzo ważna w takim momencie! Mam znajomą, która dopiero po tym jak trafiła pod skrzydła specjalistów z kliniki https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ nauczyła sie jak radzić sobie z depresją :) Tam uzyskała kompleksową pomoc i dużą dawkę wiedzy! Najlepsi z najlepszych!
patryk00
Zaawansowany Chełmianin
Zaawansowany Chełmianin
 
Posty: 59
Dołączył(a): czwartek 30 czerwca 2016 08:25


Powrót do Kawiarenka o wszystkim i O niczym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron